Manuál pro výprask rákoskou

Jedná se o návod, jakým způsobem správně vykonat výprask rákoskou dle pravidel rakousko-uherských trestnic z roku 1877.

Technika udělení výprasku rákoskou

Cílová oblast

Jediným vhodným místem pro výprask rákoskou je pozadí. Ramena, ruce a stehna, jakožto velmi oblíbené cílové oblasti trestání v trestnicích, jsou nevhodné a nebezpečné. Nejpreferovanějším místem k výprasku jsou spodní kvadranty hýždí (Obr. č. 1).

Obr č. 1 – Znázornění spodních kvadrantů hýždí

Nacházejí se bezpečně nízko pod páteří a trestání těchto partií způsobuje uvolnění většího množství endorfinů, jejichž přítomnost zvyšuje výdrž trestaného. Jediným hrozícím nebezpečím, které vyplývá z trestání spodních kvadrantů hýždí, je možnost nechtěného zasažení genitálií. Z tohoto důvodu se doporučuje trestat muže vždy s koleny u sebe (tak, aby mezi zadními stranami stehen nevyčnívala varlata) a ženy vždy s koleny mírně od sebe (tak, aby mezi zadními stranami stehen nevyčnívaly stydké pysky). V krajním případě může být k ochraně těchto citlivých míst použita deka. Na opačné, horní straně hýždí, hrozí zasažení kostrče, popř. křížové oblasti páteře – tato oblast by měla být vždy chráněna.

Pozice při trestu

Pro správné udělení výprasku musí být trestaný vždy ohnutý, s řádně vystrčenými hýžděmi, byly řádně vystaveny spodní kvadranty hýždí, na které by měl být výprask směřován. Ideální je dobře konstruovaná trestná koza.

Udělení rány

Exekutor(ka) musí mít vždy na paměti, že výprask rákoskou nebude mít žádný efekt, pokud nebude opravdu maximálně bolet. Maximální síla úderu je tedy naprostou samozřejmostí a nutným pravidlem! Nejvyšší rychlost má rákoska na jejím konci a dopad konce je tedy logicky nejbolestivější. K vyhnutí se nerovnoměrným úderům je nezbytné postavit se tak, aby rákoska dopadla na trestané pozadí pokud možno rovnoměrně. To zajistíme tím, že trestající nesmí při trestání zřetelně vidět na spodní kvadrant protější půlky (Obr. č.5). Výsledkem budou rovnoměrné, podélné stopy táhnoucí se ve stejné intenzitě přes celý zadek.

Nezkušení exekutoři(ky) často před ostrým úderem špatně vyměřují cílovou oblast lehkým poklepáním rákosky na kýžené místo. Při tomto způsobu vyměřování je důležité si uvědomit, že ostrý úder dopadne vlivem použité síly a rychlosti o cca 10 cm dále než vyměřovací „poklepání“, je tedy nutné s tímto posunem dopadu počítat.

Pro správné udělení výprasku je žádoucí zachování přibližně konstantních časových intervalů mezi jednotlivými ranami. To umožní trestanému lepší připravení se na každou ránu, jelikož ví, kdy ji má očekávat. Pro maximální efekt je vhodné zvolit interval 10 sekund, popřípadě o něco kratší.

Obr. č. 2 – Poznámky exekutorky zobrazující správnou cílovou oblast pro výprask rákoskou. Popisky v obrázku jsou špatně čitelné, správná varianta je vpravo dole (v souladu s ilustrací na obr. č. 1)

správně vyšpulená prdelka k potrestání

Obr. č. 4 – SPRÁVNĚ

 

Obr. č. 5 – Postoj pro udělení výprasku rákoskou (vlevo správný, vpravo špatný)

Při tvrdém provedení výprasku, kdy je žádaná maximální bolest , je rákoska máčena v solno -octovém nálevu.Takto připravený nástroj při použití plné síly ke švihu způsobí krvavá jelita, která se hojí i několik týdnů. Exekutor(ka) v žádném případě nesmí podlehnout prosbám a nářkům trestaného!

Vždy musí tzv. vysázet odsouzenému určený počet ran.

Při počtu ran nad 50 je vždy posledních 5 ran umístěno těsně nad stehna pokud možno do jednoho místa. Odsouzený tak má možnost několik dní po exekuci cítit bolest z exekuce.

Po výkonu exekuce se odsouzený ponechá 10 minut v poloze ve které byl trestaný, aby zadek dostatečně natekl a způsoboval trestanému při pohybu a sezení dostatečnou bolest.

46 komentářů u „Manuál pro výprask rákoskou

  1. Paní Vychovatelka Autor příspěvku

   Napiš mi email s tvojí představou a já ti to ráda schválím 23.4. by neměl být problém, ale tady se neobjednává ale diskutuje!!!

 1. Mira-Bystrc

  Hezky popis,uz se tesim.Kleceni ma efekt ponizeni,jak pred vypraskem, tak po nem. Par ran to chce na rozhrani pod zadeckem do toho faldiku,tam to boli maximalne.Efekt ponizeni umocnuje povinne pocitani ran, dekovani. Maximalni ponizeni je,kdyz jsou pritomni svedkove, nejlepe kluk i holka. Poprosit pred svedky o vyprask a na rozkaz se muset svleknout, po stazeni kalhot a trenek pod zadek je muset svleknout uplne.

 2. Honza

  Zdravím všechny, hlavně paní Vychovatelku.

  ponechání odsouzence 10 minut v poloze, ve které byl trestaný, nemá na natečení zadku žádný efekt. V tom návodu je to uvedeno jako závěr exekuce. Něco jako klečení po výprasku s holou zadnicí třeba v koutě, kdy trestaný zpytuje svědomí, uvědomuje si jak ho hřeje zadek a cítí v něm puls. To je mnohem lepší využití 10 minut…

  Mnohem zajímavější je těch posledních deset ran pod zadek. Tam to najednou bolí a ten efekt při chůzi…;)

 3. Luděk

  Paní Vychovatelko,
  v minulých dnech se tady, resp. v části Rebelka dost diskutovalo o deseti minutách po výprasku, že je třeba ponechat delikventa v pozici jak byl trestán, jak je uváděno tady v manuálu. Máte to vyzkoušeno v praxi, nebo je to jenom názor na základě historických pramenů?

  1. Paní Vychovatelka Autor příspěvku

   Milý Luďku trochu jsem to zkoušela podle manuálu, ale zjistila jsem, že to valnou hodnotu nemá, abych nechávala trestaného v pozici. Jde jen o psychologický efekt, který někdy využiji a někdy je lepší trestaného z nepříjené pozice na Kozlíku osvobodit :-). A navíc rozhodně raději namažu prdelku koňským balzámem hřejivým, aby byl efekt výprasku důraznější, než ho nechat jen tak ležet.

    1. Luděk

     Moniko, děkujete, že vidíte že vás 10 minut čekání asi ani v budoucnu nepotká, nebo za to jak vás Paní Vychovatelka pochválila, jak jste statečná při výprasku? 🙂

     1. Monika

      Ani za jedno. 😀 Děkovala jsem za obsah komentáře. Dá se říci, že to potvrdilo mé argumenty k tomuto tématu. Já bych těch 10 minut klidně absolvovala, trest přeci být příjemný nemá, pak by to nebyla výchova. Pokud bude Paní Vychovatelka chtít, tak to absolvuji. 🙂 A statečnost pochvalovat nepotřebuji. 🙂

     2. Luděk

      Moniko, jak píšete, chce to od Paní vychovatelky slyšet, zda to chce testovat.
      Jak už jsem říkal, jsem taky ochoten dát zadek k dispozici pro vědecké bádání 🙂
      Záleží ale ještě na dalších aspektech uváděných v manuálu jako např. počet ran, frekvence (cca 10 vteřin? ) nebo posledních 5 ran po 50 nad stehna nebo dokonce i máčení nástrojů 🙂
      Taky bude důležité kdo vyhodnotí výsledek.

     3. Monika

      Luďku,
      asi bych iniciovala ukončení této diskuze. Nevidím už důvod pro testování tohoto aspektu. Myslím, že jsem se celkem shodly, že to žádný velký (valný) efekt nemá. V poslední komentáři jsem se vyjádřila asi trochu nepřesně. Myslela jsem to tak, že kdyby na mě někdy Paní Vychovatelka chtěla použít trest setrvání 10 minut ve výpraskové pozici, tak bych ho musela přijmout. Nic víc :-).

   1. Luděk

    Paní Vychovatelko,
    právě ten psychologický efekt může být zajímavý. Potrestaný si oddechne, že je konec a zpravidla se postaví, tím sníží napnutí kůže na zadku, případně si zadek pohladí. No a v případě že zůstane v poloze toto nenastane a 10 minut, což je dost dlouhá doba, pokud nejsou nové podněty, musí vnímat bolest, která se dostavuje.

 4. Zdeněk

  A jaké jsou vlastně reakce při výprasku? Prosíte, naříkate, slibujete, vztekáte se nebo i brečíte☺️?

  1. Paní Vychovatelka Autor příspěvku

   odpovím za Moniku, urputně drží, ani se nehne, sice zhluboka dýchá ale zarytě mlčí a drží

  1. Paní Vychovatelka Autor příspěvku

   Bohužel jsem to video ještě neobdržela. Prý se musí upravit, tak je mi to moc líto, ale snad se ho dočkáme, taky jsem zvědavá.

 5. koldy 58

  Chtěl bych takový výprask zažít kdy potrestaný zadek bolí několik dní ale stále nemám odvahu se přihlásit ( problém je jak ukrýt stopy po výprasku rudý zadek nebo jelita).Chtěl bych to opravdu zažít ale nevím jak to doma zařídit.S úctou Jirka K.58let.

  1. Monika

   Stopy jsou vždycky problém, vím z vlastní zkušenosti :-). Ale myslím si, že pár dní se skrývat dají, nějaká výmluva se najde vždycky :-). Po výprasku rukou Vás může zadek bolet také pár dní a stopy nejsou tak hrozné. Pokud to ale není možní skrýt ani tak, tak Vám neporadím a je mi Vás i celkem líto. Výprasky od Paní Vychovatelky jsou skvělé.

   1. Josef

    Moniko ,musím vám dát za pravdu . Výprasky od paní vychovatelky jsou opravdu skvělé a vždy je cítím ještě pěkných pár dní .

    1. Monika

     To já také a i to je na tom to hezké, člověku to pak připomene výprask a kolikrát si rozmyslím udělat něco, co nemá :-).

     1. Josef

      Přesně tak, nicméně Koldy by to asi měl jednou zkusit a zažít . Paní vychovatelka dovede dokonale seřezat zadek i jen rukou a ty stopy by asi nebylo nutné dlouho schovávat .

     2. Jirka

      Naprosto s Vámi souhlasím Moniko. Znám to z vlastní zkušenosti, u paní Vychovatelky jsem byl už 11x a vždycky to stálo za to! 🙂
      Také bych se s Vámi velice rád zkontaktoval a jestli nejste úplně proti, tak prosím, přes paní Vychovatelku. Nechci dávat mail přímo de éteru.

     1. Monika

      Nejde mi odpovědět pod Vaše ano. Tak píšu sem. A proč bych to měla dělat? Na druhou stranu by to mohlo být zajímavé. Můžete mi sem napsat mail, nebo kontaktujte Paní Vychovatelku :-).

     2. Josef

      Vzhledem k tomu že moc děvčat zřejmě k paní vychovatelce nechodí zkusím to také ,můžeme se přes paní vychovatelku nějak zkontaktovat ?? A popřípadě ,při vašem zájmu také něco zkusit domluvit ??

 6. Monika

  Hezký manuál, je dobré, když u toho někdo přemýšlí :-). Opravdu zadek po setrvaní 10 min. ve výpraskové pozici dostatečně nateče? V jiné ne? 🙂

 7. Josef

  Zajímavé ,je vidět že v manuálu se myslí opravdu na vše . Zejména závěr ,ponechat trestaného deset minut v poloze ve které byl trestán . Ve spojení s pevným připoutáním na kozlíku lze jen doufat že již je trest u konce nebo zda na libovůli exekutorky přijde ještě přídavek .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *