VÝCHOVA ROZMAZLENÉ HOLKY: MANUÁL PŘÍSNÉ VYCHOVATELKY

Na vaše naléhání jsme se rozhodly zveřejnit Manuál přísné vychovatelky, o kterém se zmiňuje Uličnice Bětka ve své povídce o jejím výprasku. Uličnice Bětka manuál Paní Vychovatelce poslala a přála si, aby se z něj Paní Vychovatelka inspirovala.  Pro Paní Vychovatelku to ovšem žádné novinky nejsou. 😉
Manuál je sice psán pro rozmazlené holky, ale osobně si myslím, že základy se dají použít i na zlobivé chlapce a zbytek přizpůsobit pohlaví. 🙂

Komu je příručka určena:
Všem ženám, které si předsevzaly převychovat rozmazlenou holku v jejich okolí pro její dobro. Ať už jste přísná teta (vlastní i nevlastní), sousedka, učitelka, profesionální vychovatelka či zkrátka máte ve své blízkosti rozmazleného fracka, následující manuál je právě pro vás.

MOTTO: Nikdy není pozdě přehnout rozmazlenou holku přes koleno a nasekat jí na holou pro její dobro.

Několik základních pravidel výchovy

 • Zacházejte s vychovávanou dívkou jako by byla rozmazlené dítě, které máte na starost, a tak k ní celou dobu přistupujte. Pro dospělé dívky je to velmi ponižující a výchova je tak účinnější.
 • Je důležité rozmazlenou dívku hned na začátku seznámit s pravidly. Oznamte jí, že jakmile pravidla poruší nebo vás v něčem neposlechne, bude potrestaná – dostane výprask na holou.
 • Buďte na ni laskavá, ale přísná a důsledná. Trestejte ji pak za každý prohřešek a každé porušení pravidel. Získáte si tím její respekt. Zároveň ji ujišťujte, že ji tak přísně trestáte pro její dobro.
 • Dívka musí vědět, že si s vámi nemůže hrát, a že jakmile zazlobí, dostane nasekáno. Trvejte na svém slově. Jakmile řeknete, že dostane na zadek, tak to tak bude. Její „ne, já nechci“, nechte dopadnout na hluché uši.
 • Když bude výprasku bránit, vždy jí dejte bolestivý přídavek, který ji pro příště odradí od odporu.
 • Výprask musí být vždy na holou, i když může začít přes oblečení.
 • Zadeček by měla obnažovat vždy vychovatelka, zejména stahovat spodní kalhotky (viz dále).
 • Před výpraskem jí prohlédněte zadeček, zda na něm má stopy po předchozím bití. Zvyšuje o její ponížení a stud.
 • Trvejte na tom, aby před výpraskem vyšpulila zadeček a nechala ho vyšpulený po celou dobu výprasku.
 • Výprask musí být náležitě bolestivý, nikoli pouze symbolický. Po výprasku bude zadeček sytě červený a budou na něm stopy podle použitého nástroje (jelita, modřinky). Sedět na seřezaném zadečku musí bolet.
 • Po výprasku ji znovu ujistěte, že jste na ni tak přísná pro její dobro. Ještě chvíli jí seřezaný zadeček hlaďte a ulevujte jí od bolesti. Můžete jí u toho říkat, že víte, že to bolelo, ale už je po všem, že se nedá nic dělat, ale tak přísná výchova je pro ni nezbytná apod.
 • Buďte na ni přísná a neváhejte jí nasekat opakovaně přes už bitý zadeček, když si to zaslouží. Nenechte se obměkčit prosbami, sliby či slzičkami.

Pravidla chování

 • Lenost a nepořádnost jsou nepřípustné. Nesmí po ní zůstávat nepořádek v kuchyni, v koupelně ani nikde jinde. Za lenost a nepořádnost bude vždy přísně potrestaná.
 • Jakmile jí uložíte nějaký úkol (umýt nádobí, utřít prach, něco se naučit – např. slovíčka z cizího jazyka aj.), bez debat jej musí splnit. Jakmile neposlechne, bude následovat trest.
 • Zadání úkolů podruhé neopakujte. Jakmile neposlechne napoprvé, potrestejte ji. Pak bude muset úkol splnit tak jako tak.
 • Nesmí odmlouvat, smlouvat, vymlouvat se, chovat se vzpurně, být drzá.
 • Rozmazlenost je nepřípustná. Za jakýkoli projev rozmazlenosti ji bez milosti potrestejte. Sem spadají i výroky jako „mně se nechce“, „ale já nechci“, „ale proč to musím dělat“ atd. Užitečný tip: Za odmlouvání ji trestejte důsledně a přísně, nebo vám přeroste přes hlavu.

Význam trestání na holý zadeček
Výprask na holý zadeček samozřejmě víc bolí a také zvýší její stud a ponížení.
Zároveň může vychovatelka sledovat úroveň seřezanosti jejího zadečku, nabíhající jelita a modřinky.
Můžete dívce buď rovnou nasekat na holou, nebo ji můžete začít vyplácet přes oblečení, pak jí postupně vyhrnout sukni či stáhnout džíny a pokračovat přes spodní kalhotky a ty pak také stáhnout a pokračovat na holou.
Pro zvýšení ponížení a posilování disciplíny může dívka dostat příkaz zůstat s holým zadečkem ještě nějakou dobu po výprasku (viz heslo Role ponížení).
Výprask by nikdy neměl probíhat při úplné nahotě, dívka by měla mít minimálně triko a ponožky. Více to tak zdůrazní obnažení zadečku.

Délka a přísnost výprasku
Výprask by měl být vždy dostatečně přísný, aby byl dostatečně výchovný.
„Symbolické“ naplácání nestačí. Mějte na paměti, že máte před sebou dívku s hluboko zakořeněnými špatnými návyky, které ji musíte odnaučit.
Nenechte se obměkčit jejími sliby, že už bude hodná, prosbami, že už to stačí, nebo slzičkami. Výprask neskončí, když si to ona sama usmyslí. Sama posoudíte, kdy jste ji potrestala dostatečně. Když na ni budete mírnější, ztratíte její respekt, ničeho nedosáhnete a ona vás za to nebude mít radši. Respekt si získáte jen důsledností. Naučte ji, že vaše slovo platí.
Ulevujte jí při výprasku častým hlazením a prohmatáváním zadečku a konejšivými slovy jako: „Já vím, že to bolí, to musí,“ nebo „Myslím to s tebou dobře, proto jsem na tebe tak přísná,“ apod., ale nasekejte jí důkladně, aby se opravdu poučila.

Obnažení zadečku (stažení spodních kalhotek)
Obnažovat zadeček dívce by měla vždy vychovatelka, nebo případně asistující osoba (viz dále). Kalhotky by měly být staženy pomalu, aby si dívka uvědomila, že ji máte zcela pod kontrolou. Můžete jí je stáhnout buď poté, co už je přehnutá, nebo ve stoje před sebou, čelem k vám.
Jakmile jí začnete stahovat spodní kalhotky a odhalovat zadeček na výprask, držíc v rukou vařečku, rákosku či jakýkoli jiný nástroj na její potrestání, ucítíte, jak krotne. Uvědomuje si, že má nad ní v té chvíli obrovskou moc. Jako byste tím vyjadřovala: Zlobila jsi a já tě teď za to potrestám. Bude tě to bolet, ale nedá se nic dělat, zasloužíš, abych na tebe byla přísná. Vyvolá to v ní pocit malé holky, která se provinila a podřizuje se trestu své nesmlouvavé vychovatelky.
Můžete si ji chvíli nechat stát před sebou s kalhotkami u kolen a prohlížet si ji, bude to pro ni velmi ponižující a bude se propadat studem, což je jako trest velmi účinné. Bude-li mít na zadečku zarudlá jelita či modřinky po předchozím výprasku, můžete jí po nich přejíždět rukou a konstatovat, jak moc to bude přes tyto stopy štípat.
Spodní kalhotky mohou být staženy ke kolenům, ke kotníkům, zůstat jen kolem jednoho kotníku, nebo být staženy úplně. Sukně může být vyhrnutá, založená za pasem, nebo také sundaná úplně. Kalhoty mohou být stažené ke kolenům, ke kotníkům či sundané úplně.

Polohy na výprask:
Poloha při výprasku je velmi důležitá. Ve správné poloze bude zadeček bitý důkladněji a lépe se vám bude zaměřovat na citlivý Sit spot (viz heslo Sit spot). Holé půlky jsou rozevřené, jejich vnitřní spodní strana je přístupná.
Zadeček musí být náležitě vyšpulený. V náležité poloze je také obtížnější stahovat a svírat zadeček.

Přehnutí přes koleno:
Tato pozice je velmi potupná, protože nejvíce připomíná trestané malé dítě. „Zasloužíš přehnout přes koleno“ je velmi ponižující sdělení. Vhodné pro krátké nástroje jako vařečka, kartáč na vlasy, koupelnový kartáč, plácačky.

Přehnutí přes nějaký předmět (křeslo, gauč, židli, stůl aj.):
Vhodné pro delší nástroje jako je rákoska, pásek, ale možné použít ji nástroje jako vařečka, plácačky aj.
Přehnutí přes polštáře na posteli: Totéž co přehnutí přes nějaký předmět.

Nástroje na výprask:
Z domácnosti:

 • vařečka
 • dřevěný kartáč na vlasy
 • koupelnový kartáč
 • kožený pásek
 • dřevěné ramínko na šaty
 • ratanové i plastové klepadlo na koberce
 • dřevěné i plastové pravítko
 • šňůra od žehličky
 • elektrický kabel

Speciálnější:

 • dřevěná plácačka
 • dřevěná plácačka s otvory
 • kožená plácačka
 • rákoska
 • tawse

Venkovní:

 • lískovka
 •  březová metlička
 • vrbový proutek
 • kopřivy

Pokud ji trestáte rovnou na holý zadeček, můžete začít nejprve vyplácet rukou a zadeček trochu prohřát. Také lze rukou prokládat vyplácení jiným nástrojem.
Užitečný tip: Ponechte jeden nástroj jako obávanější pro případná zpřísnění za neuposlechnutí během udílení trestu, kterým jí nasekáte například za stahování zadečku při výprasku, či za opakované větší prohřešky. Ideální je  na to rákoska. Když ji použijete poprvé, sešvihejte jí s ní holý zadeček opravdu přísně, aby z toho nástroje získala respekt. Mnohem rychleji pak zkrotne, když uslyší vaše varování, že rákoska je stále připravená, či ji uvidí ve vašich rukou. Pohrozte jí, že jí nasekáte rákoskou, když nebude při výprasku spolupracovat, a pokud nezabere slovní hrozba, tak ji splňte.

Tzv. Sit spot na zadečku
Spodní a vnitřní část zadečku jsou nejcitlivější na výprask i na prohmatávání zadečku během bití. Přestože by výprask měl být po celé ploše zadečku, na těchto místech je nejúčinnější. Tato část zadečku také nese váhu celého těla, když dívka sedí, a proto jí to bude připomínat výprask i dlouho poté.

Vyšpulený zadeček / stahování zadečku při výprasku
Trestaná dívka musí před výpraskem na váš pokyn zadeček vyšpulit a nechat ho tak po celou dobu výprasku. Nesmí zadeček stahovat a svírat, ani když to bude moc bolet a štípat. Kdykoli ho stáhne, musí ho na vaše napomenutí ihned zase vyšpulit. Pokud neposlechne, dostane za neposlušnost přídavek rákoskou.

Vyšpulení zadečku se považuje za akt pokory a přijetí trestu. Svírání zadečku se jednak považuje za projev vzdoru a odmítání poslušnosti, a také se sevřený zadeček hůře vyplácí. Zároveň je pro ni velmi ponižující, když uslyší vaše přísné: „Vyšpul zadek!“ Opakujte jí to během výprasku, kdykoli zadeček stáhne.

Nohy od sebe
Příkaz, ať roztáhne nohy či je dá od sebe je pro dívku velmi ponižující a budí to obrovský stud. Ocitne se tak ve velmi ponižující poloze s rozevřeným zadečkem a zcela odhalenými genitáliemi. Také se jí bude hůře stahovat zadeček, a trestný nástroj se dostane i na méně přístupná místa na vnitřní spodní straně zadečku.

Zdůrazněně jí přitom, má roztáhnout nohy, protože chcete, ať se pořádně stydí, že je jí všude vidět, a ať ji můžete vyplácet i na vnitřní straně zadečku. Když to uslyší takhle nahlas, bude se stydět ještě víc. Můžete jí přitom poklepat nástrojem na vnitřní stranu stehen a nařídit, ať dá nohy od sebe.
Nohy od sebe může mít dívka prakticky ve všech polohách na výprask, ať už přehnutá přes koleno, přes křeslo, přes gauč, přes židli, přes stůl aj.. Můžete zvýšit její ponížení konstatováním, že se nalézá ve velmi odhalené poloze a všechno je jí vidět, případně svá slova doprovodit tím, že jí na intimní místa saháte.

Role studu aneb úmyslné ponížení jako součást trestu
Stud a ponížení jsou důležitou součástí trestu. Dívka si díky tomu lépe uvědomí, že jednala nesprávně, že se provinila a zaslouží trest. Proto je záměrné vyvolávání studu nedílnou součástí její výchovy. Výprask sám o sobě je velmi ponižující zážitek. Dívka se bude stydět už jen proto, že je trestaná jako malé dítě. Vždy jí ale rovněž zdůrazňujte, jaká je to ostuda, že ji ještě v jejím věku musíte takhle přísně trestat.

Její ponížení však lze za trest dále zvýšit např. takto:

 • Nasekat jí vždy na holou, i kdyby výprask začal přes oblečení.
 • Vždy jí za prohřešky před výpraskem vynadat a vyvolat v ní pocit neposlušného malého dítěte. Když dostane vynadáno, vyvolá to v ní stud za prohřešek a lépe se podřídí trestu.
 • Požadovat, aby svoje prohřešky přiznala, a uznala, že zaslouží potrestat. Nutit ji k pokoře před svou vychovatelkou.
 • Nasekat jí na holou před svědky (viz heslo Výprask před svědky), či s pomocí asistující osoby (viz heslo Asistující osoba).
 • Obnažit trestané dívce zadeček nějakou dobu po výprasku a kontrolovat stopy po předchozím výprasku. Nechat ji před výpraskem chvíli stát se staženýma kalhotkama v koutě čelem do místnosti a nesmí si zakrývat intimní místa.
 • Nechat ji před výpraskem chvíli stát s obnaženým zadečkem v koutě, otočená holým zadečkem do místnosti.
 • Stát po výprasku v koutě se seřezaným zadečkem otočeným do místnosti.
 • Sama si podat nástroj na výprask, pokud jí to nařídíte.
 • Muset před výpraskem říct, za co bude potrestaná. Pokud se nepodvolí, začněte ji vyplácet, dokud ji nepřimějete to říct. Až od toho okamžiku počítejte skutečný výprask za prohřešek, který provedla.
 • Měřit jí před výpraskem teplotu v zadečku.
 • Po výprasku musí říct, za co byla potrestaná a zda to zasloužila. Pokud odmítne, může výprask dále pokračovat. Pokud posoudíte, že už dostala nasekáno dost, ale stále je zatvrzelá a odmítá to říct, tak ji přimějte stát v koutě s holým zadečkem, dokud se nepodvolí a neuzná to.
 • Prohmatávat a hladit jí holý zadeček před výpraskem, během něj i po něm.
 • Odhalené genitálie (viz heslo dále).
 • Muset s holým seřezaným zadečkem splnit to, za co byla potrestaná (umýt nádobí, uklidit koupelnu aj.).
 • Muset s holým zadečkem popsat svůj prohřešek a následný trest do deníku prohřešků a restů.

Odhalené genitálie

 • Vědomí, že je nepatřičně odhalená, vyvolává u rozmazlené dívky obrovský stud. Proto je to velmi účinná součást trestu.
 • Můžete jí stáhnout spodní kalhotky vestoje čelem k sobě a prohlížet si ji dole, než si ji přehnete na výprask. o Případně jí můžete při tom na intimní místa i sahat a zvyšovat její stud a ponížení. Nesmí se bránit a intimní místa si zakrývat. Musí nechat ruce podél těla, a když neposlechne, dát je za hlavu.
 • Můžete ji chvíli nechat před výpraskem stát s kalhotkami u kolen a odhalenými genitáliemi čelem do místnosti.
 • Po přehnutí na výprask jí můžete nařídit, aby roztáhla nohy a rozevřela tak zadeček a odhalila genitálie, případně můžete komentovat, jak je odhalená a vše je jí vidět.

Pro zvýšení studu jí můžete na intimní místa sahat i během výprasku. Ponížení z toho, že jí vychovatelka sahá rukou na intimní místa, to dokáže u rozmazlených holek vyvolat slzičky v očích někdy spolehlivěji než vařečka či rákoska.

Výprask před svědky
Přítomnost druhé osoby či osob při výprasku je velmi ponižující a zvyšuje pocit studu a tím účinnost trestu. Doporučuje se dodržet stejné pohlaví svědků, v našem případě ženské. Mohou být jakéhokoli věku, bez ohledu na to, zda je jim 15 či 65.
Svědci mohou buď pasivně přihlížet, komentovat dívčin trest anebo asistovat (viz heslo Asistující osoba).

Asistující osoba
Někdy může při výprasku asistovat další osoba. Taková osoba se pak podílí na výprasku, například obnaží dívce zadeček na výprask, podává trestné nástroje aj. Může jí také při výprasku držet ruce, aby si nemohla zakrývat zadeček. Také jí může po výprasku natřít zadeček tišícím krémem. Role asistující osoby zvyšuje ponížení a pocit studu při trestu.

Po výprasku
Po správném výprasku musí zadeček bolet a být na něm zarudlá jelita a/či modřinky.
Po výprasku si ji nechte ještě chvíli přehnutou přes koleno či přes nábytek, hlaďte a prohmatávejte jí bolavý seřezaný zadeček a mluvte na ni konejšivě.
Ptejte se jí, zda ví, za co dostala nasekáno, vysvětlujte jí, proč jste na ni tak přísná aj.
Objetí či pohlazení poté, co se může zvednout, je na vás, někdy je vhodné, někdy ne. Důležité je, ať ví, že ji tak přísně trestáte pro její dobro. V každém případě jí dejte najevo, že je jí odpuštěno a dáváte jí šanci se napravit.
Pak ji můžete poslat do kouta (viz heslo Stání v koutě) či ji nechat splnit nějaký úkol s holým zadečkem aj.
Bude-li při výprasku poslušná a pokorně se podvolí trestu, můžete jí po výprasku natřít seřezaný zadeček chladícím či klidnícím krémem, a on jí trochu zmírní bolest.

Stání v koutě
Je to ponižující opatření vyvolávající stud a cvičící pokoru a poslušnost. Lze použít před výpraskem se staženýma kalhotkama a holým zadečkem, během výprasku mezi jednotlivými fázemi s různými nástroji, kdy si zadeček trochu odpočine a připraví se na pokračování bití, i po výprasku, vystavující seřezaný zadeček.
Pro větší ponížení může dívka muset při stání v koutě mezi seřezanými půlkami zadečku držet vařečku či rákosku.
Stání v koutě jde mj. použít, když dívka i po velmi přísném výprasku stále odmítá říct, zda připouští, že si zasloužila za svůj prohřešek potrestat.
Můžete jí nařídit stát v koutě, dokud to nepřipustí.
Dokud stojí v koutě, nesmí si dívka třít bolavý zadeček a dotýkat se ho, pokud jí to nedovolíte. Ruce může mít podél těla, ale když opakovaně neposlechne, můžete jí nařídit, aby si je dala za hlavu.

Hlazení a prohmatávání zadečku
Náležitě výchovný výprask bolí a štípe, a bitá dívka bude mít tendenci si ho během bití třít. Aby si cvičila disciplínu a sebeovládání, tak jí to nedovolte.
Vy sama jí však zadeček hlaďte a prohmatávejte hojně, a to před vlastním výpraskem, během něj i po něm.
Cítit vaši ruku na holém zadečku je pro neposlušnou dívku ponižující, zvyšuje to u ní vědomí vaší plné kontroly a její vlastní zranitelnosti a pokory a posiluje stud, což má psychologicky velký význam. Zároveň jí to na chvíli uleví od bolesti a vyvolá to v ní důvěru k vám a pocit, že jste na ni sice přísná, ale laskavá, a trestáte ji jen pro její dobro. Můžete ji po holých půlkách hladit prsty, či dlaní nebo hřbetem ruky.

Před výpraskem
Stáhněte jí spodní kalhotky a obnažený zadeček jí hlaďte a prohmatávejte.
Říkejte jí u toho, že jí za její prohřešek nasekáte přísně, ale zaslouženě, bude ji to bolet a štípat, ale nesmí zadeček stahovat ani si ho zakrývat rukou.
Pokud na něm má modřinky či stále patrné stopy po předchozím výprasku, dotýkejte se jich, sledujte, jak jsou citlivé, a konstatujte, že když se nenaučí být poslušná, zadeček se jí nikdy pořádně nezahojí a o to bude bití víc bolet.

Během výprasku
Průběžně jí hlazením a prohmatáváním ulevujte od bolesti a připomínejte jí svou kontrolu. Nebojte se jí přejíždět rukou velmi blízko intimních míst či dokonce přejíždět přes ně, ponížení je důležitou součástí trestu.
Prohmatání zadečku také může „oživit“ jeho citlivost, když výprask trvá déle a zadeček už je trochu „otupělý“.

Po výprasku
Po výprasku si ji ještě chvíli nechte přehnutou a hlaďte a masírujte jí seřezaný zadeček. U toho na ni mluvte konejšivě, říkejte, že víte, že ji to moc bolelo, ale už je po všem, ptejte se, zda ví, za co dostala nasekáno, vysvětlujte, proč jste na ni tak přísná atd.
Dotýkejte se jí nejvíce naběhlých míst, říkejte: „Tady to bolí nejvíc, viď,“ přejíždějte jí po nich rukou, i když bude sykat a naříkat, že tím zvyšujete bolest, to je ale vaším cílem, je to součástí trestu, nechte ji tu bolest si prožít a dodejte: „Doufám, že ti to pomůže si pamatovat, že máš být poslušná.“
A ujistěte ji, že jí klidně nasekáte na holý zadeček znovu tentýž den, když si to zaslouží.

Výprask přes už bitý zadeček
Výprask přes zadeček se stopami po předchozím bití je velmi účinný. Po prvním výprasku ji ujistěte, že nebudete váhat jí znovu stáhnout kalhotky a nasekat na holou tentýž den, když si to zaslouží. Přesvědčení, že to, že už ten den na zadek dostala, ji uchrání od dalšího bití, je mylné. A pokud bude neposlušná, svou hrozbu samozřejmě splňte.
Nenechte se obměkčit a vyplácet ji přes modřinky či naběhlá místa lehčeji.
Je třeba ji za zlobení trestat důsledně a proto musí být výprask stejně přísný,
jako kdyby na zadečku žádné stopy neměla. Jen tak se poučí, že to s její výchovou myslíte vážně a bude vás respektovat.
Bití přes jelita z předchozího výprasku bude skutečně velmi bolestivé, ale o to účinnější. Bude naříkat, prosit, slibovat, nenechte se však ničím obměkčit, neberte na to ohled a nasekejte jí, kolik zaslouží. U toho jí říkejte: „Já vím, že to bolí, ale můžeš si za to sama.“

Okamžitý výprask vs. výprask s přípravou
Někdy dívka zlobí, vzteká se či je vzpurná tak, že je nutné jí nasekat na místě, abyste ji zkrotila. V takové chvíli vezměte nástroj, který je zrovna po ruce, například vařečku, bez debaty si ji přehněte přes koleno a začněte ji okamžitě vyplácet. Pokud má kalhoty, začněte přes ně, a až když odpor trochu povolí, můžete jí je rozepnout a stáhnout. Má-li sukni, tu můžete snadno rychle vyhrnout a začít ji vyplácet přes spodní kalhotky, které taktéž posléze stáhnete. V každém případě dokončete výprask na holou. Teprve když cítíte, že je její vzpurnost zlomená, jí začněte klást otázky, zda ví, za co je trestaná, zda si to zaslouží aj.

Výprask s přípravou přichází na řadu ve chvíli, kdy dívka uznává, že se provinila, a přijímá trest. Na úvod by mělo přijít uznání prohřešku. Poté dívce oznámíte, jak bude potrestaná.
V rámci přípravy může dívka nejprve muset chvíli stát se staženýma kalhotkama obnažená čelem k vám, nebo stát v koutě otočená holým zadečkem do místnosti. Posléze poté, co už má stažené kalhotky a buď stojí před vámi nebo už je přehnutá, musí dívka říct, čím se provinila a za co bude potrestaná. Můžete jí chvíli zadeček prohmatávat a zkoumat, zda jsou na něm stopy po předchozím bití, dotýkat se jich a ptát se jí, zda to ještě bolí. To také může udělat asistující osoba. Můžete jí také změřit teplotu v zadečku či zvolit jiné opatření na zvýšení studu.

Před výpraskem lze dívce zadeček navlhčit mokrou žínkou, natřít dětským olejíčkem, případně hřejivým masážním krémem (viz heslo zvýšení štiplavosti).

Otupělost zadečku při výprasku
Při delším výprasku se může stát, že začne být holý zadeček „otupělý“ a nevnímá bolest. To je při trestu kontraproduktivní. Oživit vnímání bolesti lze několika způsoby:

 • udělejte malou pauzu (během ní může zůstat dívka přehnutá či stát v koutě)
 • masírujte a prohmatávejte jí holý zadeček
 • změňte nástroj, čímž se změní druh bolesti.

Důraz na sebeovládání při výprasku
Jedna z věcí, které se dívka při výprasku učí, je sebeovládání. Nesmí si zakrývat zadeček rukou ani uhýbat ranám. Musí nechat zadeček vyšpulený a nesmí ho stahovat a svírat. Pokud jí to přikážete, musí nechat nohy od sebe, i když se propadá studem. Za neuposlechnutí je dodatečně potrestaná.

Důležité – První výprask
Na prvním výprasku bude velmi záležet. Nastavíte jím respekt, který k vám bude cítit. Čím dříve od vás poprvé dostane za zadek, tím lépe, ať vidí, že to s její výchovou myslíte vážně. Neudělejte přitom chybu – nestačí jí nasekat jen symbolicky. Musí zažít, co je to přísnost. Jen když ji to bude opravdu bolet, získáte si její pozornost a respekt. Také v ní musíte vyvolat náležitý stud (viz heslo Role studu při výprasku). Musíte být přitom pevná a důsledná. Jakmile usoudíte, že za něco zaslouží potrestat, oznamte jí to laskavě, ale nekompromisně. Dejte jí najevo, že nemá cenu smlouvat, odmlouvat nebo vzdorovat, že tím to jen zhorší a dosáhne jen zpřísnění trestu. Musí cítit, že nemá na výběr, a pak se snadněji podřídí.

Poprvé podruhé
Podobnou službu vám udělá, když jí nasekáte podruhé tentýž den přes už předtím bitý zadeček plný jelit či modřinek. Až jí budete poprvé stahovat spodní kalhotky a odhalovat zarudlý zadeček, na který už dostala nasekáno, neobejde se to jistě bez nářku či srdceryvných proseb. Nesmíte se však nechat oblomit. Jakmile jednou povolíte, ztratíte respekt, a ten se velmi
těžko vrací.

Chvíli ji po holém zadečku hlaďte, dotýkejte se modřinek a jelit a konstatujte, že to přes ně bude velmi bolet, ale že si to zaslouží. Musí vědět, že kdykoli zazlobí, půjdou kalhotky dolů a potrestáte ji. Dostat výprask přes už předtím seřezaný zadeček ji bude velmi bolet, ale o to lépe si ho zapamatuje a bude pro ni mnohem snadnější vás příště poslechnout, protože jí začne být jasné, že jí nasekáte klidně i potřetí.

Jakmile uvidí, že si s vámi nemůže dělat, co chce, a nebude vždy po jejím, jak je zvyklá, získáte si její respekt. Zdůrazněte jí, ať nečeká žádnou shovívavost, že jí bez milosti seřežete zadeček, kdykoli to zaslouží. A že vám bude potěšením seřezat jí zadeček bolavý z předchozího výprasku, protože to je velmi účinné, a že jí proto s radostí stáhnete kalhotky a nasekáte jí na holou,
kdykoli vám zavdá sebemenší příčinu.

Zvýšení štiplavosti výprasku (pokud opravdu hodně zlobí) Před výpraskem pro větší štiplavost bití:

 • Před výpraskem natřít zadeček dětským olejíčkem. Kůže zadečku potřená olejíčkem, plácačka je při dopadu plochého nástroje více přilnavá a plácnutí tak víc štípe. (Platí to pro ploché nástroje jako vařečka, kartáč na vlasy, plácačka, pásek apod. Při rákosce to nefunguje.)
 • Nasekat na mokrý zadeček – průběžně zadeček během výprasku potírat mokrou žínkou, nebo nasekat na holou po koupeli. Kůže na zadečku zvláční a je citlivější, proto vyplácení více štípe. (Platí pro ploché nástroje).
 • Před výpraskem natřít zadeček hřejivým masážním krémem. Samotný výprask pak víc štípe.
 • Nejprve sešlehat zadeček kopřivami před vlastním výpraskem plochým nástrojem. Počkat 15 minut, než kopřivy začnou působit, a pak přejít k vlastnímu výprasku.
 • Nasekat znovu přes už seřezaný a stále bolavý zadeček.

Během výprasku:

 • Plácačka s otvory – Výprask plácačkou či páskem s otvory štípe víc proto, že přes otvory může proudit vzduch, plácačka se může pohybovat vzduchem rychleji a zmizí tak „vzduchový polštář“ mezi plácačkou a holým zadečkem. Tento efekt se ještě zvýší, pokud bude zadeček lehce mokrý nebo natřený dětským olejíčkem. Zešikmené otvory jsou štiplavější, protože umožňují větru lépe projít skrz.
 • Lexan (plexisklo) – Je štiplavější než dřevo.
 • Plácačka s plochými chromovanými nýty – nýty umocňují palčivý účinek nástroje. Po výprasku pro déletrvající palčivost (používat pouze výjimečně, pokud na ni nic jiného nezabere):
 • Hřejivý masážní krém lze vetřít do již seřezaného zadečku, velmi to pálí.
 • Voda po holení lze vetřít po výprasku do čerstvě seřezaného zadečku, bude velmi pálit.
 • Po výprasku chvíli sedět s holým zadečkem na tvrdé dřevěné židli bez polstrování s nohama neopírajícíma se o podlahu, aby veškerá váha spočívala na seřezaném zadečku.
 • Po výprasku chvíli sedět s holým zadečkem na pichlavé umělohmotné či proutěné rohožce.
 • Po výprasku sedět s holým zadečkem na smirkovém papíru.

27 komentářů u „VÝCHOVA ROZMAZLENÉ HOLKY: MANUÁL PŘÍSNÉ VYCHOVATELKY

  1. Paní Vychovatelka

   Milý Honzíku, bohužel náš právní systém týrání dětí výpraskem už nedovoluje. (u někoho bohudík) Tyto stránky jsou určeny jen pro plnoleté dospělé jedince starší 18ti let

 1. Koldy

  Hezké povídání ale co lehnout na záda zvednout nohy za hlavu roztažené a rukama držet pod koleny zadek pěkně vyšpulený (vše odhaleno muži i ženy) rákoska bude asi hodně účinná krásná představa ale nevím kdy se objednám .S úctou Jirka 60

 2. Štěkulka

  Tak tohle mě pobavilo. 😂😂😂 JÁ když se festově šprajcnu, tak se mnou NIKDO a nic nehne. Když NECHCI, tak to prostě neudělám, JUST NE a ještě si dupnu. 😂😂😂 Tsse, nejsem ničí otrok, abych dělala to, co dělat nechci a už vůbec NEHODLÁM za někoho VE VIPD PSÁT NA TABULI. Dávat kalkoty na opěradlo židle, také nee. Myslím, že na zemi je místa dost., tak ho budu muset využít. 😂😂😂

 3. uličnice Bětka

  Moniko, už mě to nechce nechat odpovědět přímo na tvoji otázku, takže to dávám jako nový komentář. Přiznám se, že jistou představu o odměně mám. 🙂 Ale raději bych ti o ní popovídala v e-mailu…

  1. Paní Vychovatelka

   Ale, ale tady někdo provokuje?! Myslím, že nejlépe si s tím poradí můj Malý Ďáblík, pro takovou rebelku je rákoska spíš odměna, že Moniko?

      1. Jörn

       no, já mám španělku jen o maličko silnější a co do pružnosti už to není ono. A taky určitě hrají roli nějaké ty sentimentální neopakovatelné vzpomínky 🙂

 4. Honza

  Úžasný manuál,akorát u mě platí stud a výprask před opačným pohlavím a pořád sním už 3roky o tom,co jsem byl u paní vychovatelky naposled,že si pořídí lavici,kde by byl nezbedník při cukání,uhýbání a jiných nepřístojnostech připoután a pak nebyl brán opravdu zřetel na křik,prosby a došlo by se až k breku a pořádným jelitům na několik dní. Spojení s pásem cudnosti a komunikací s manželkou by to bylo dokonalé.
  Honza

 5. Tomik

  Mov Krasny manual neco podobneho sem uz cetl.Ale opravdu krasny je to vtrusunici cteni ale zaroven z toho citim i respekt vazne krasny.

 6. uličnice Bětka

  Nevím, kdo je skutečný autor Manuálu (mně ho poslala kamarádka), ale z mého pohledu nezvedené holky musím říct, že moc dobře popisuje, co na mě platí. Zadek se mi pěkně svíral, už když jsem ho četla…

  1. Petra

   Mě se hodně líbí, když vidím, jak se počas, nebo i před výpraskem stahuje zadeček. Když dostávám naplácáno, ten můj je silně stažený pořád. A když je hustá atmosféra před nářezem, tak je jak kámen ještě před tím, než kalhotky jdou dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.