Představování nástrojů – TAWSE

Slíbili jsem Vám, že budeme postupně představovat naše nové nástroje, abyste si mohli udělat představu, jaké by to bylo dostat výprask zrovna tímto nástrojem.

Zadeček a Tawse

Dnes jsme vybrali nástroj nazývaný Tawse, nejedná se úplně o nový nástroj v naší trestné sbírce, ale byl na našich stránkách velmi opomíjený, tak jsme se rozhodli to napravit. Mnozí z Vás už s ním měli zkušenost a mohli by vyprávět.

Tawse je skotská klasika – pruh tlusté kůže, na jednom konci roztřepený, zajišťoval morální podporu skotskému vzdělávacímu systému po dlouhá staletí. Tawse je klasickou skotskou alternativou k rákosce. Někdo dokonce řekne, že je horší než rákoska?! Tak jak to s ním je?

Tawse detail


Tawse

Osobně jsem měla možnost okusit tento nástroj už několikrát a můžu ho jedině doporučit, je to zase úplně něco jiného, jiný pocit, jiný strach, jiný zvuk, jiná bolest… Musím se i přiznat, že se mi i velmi líbí na druhé straně. Hezky se s ním zachází a i odolní jedinci mají co dělat, aby výprask snášeli s hrdostí.

Zde se můžete podívat, jak takový výprask může vypadat! 🙂

29 komentářů u „Představování nástrojů – TAWSE

 1. Profilový obrázekE

  Tak musím konstatovat, že jsem ho ochutnal a je to zajímaví nástroj. Bolest je taková tupá a teprve pomalu se stupňuje. Je to přesný opak rákosky. Chybí tam to štípnutí ta svěží jiskra, ten les po bouřce. Je to jen tupá rána, ale silná. Na druhou stranu to je opravdu nástroj za trest. Žádné povyražení a vetší počet silnějších ran nadělá na zadku jistě svoje.

 2. Profilový obrázekLeontýnka

  Krásná slečna asistentka Monika při lekci…Škoda, že to 13. února nevyšlo. Mějte se zlatíčko, Leontýnka.

  1. Rebelka MonikaRebelka Monika

   Čas se vždycky najde, když se chce. To je jenom výmluva. Ano na videu to nevypadá tak hrozně, ale realita je úplně jiná. 🙂

  1. Profilový obrázekJörn

   Je to takový tlustý pás kůže a v porovnání s běžným koženým řemenem má drtivý, občas až brutální dopad. Na rozdíl od vařečky to neštípe, je to jiná bolest než od dřevěných věcí. Lze ho dobře použít k prodloužení výprasku po rákosce, když hrozí, že už by jelita začala praskat.
   Podle e-shopu výrobce Dick ve Skotsku je to docela drahá hračka, ale IMHO by to stálo za to 🙂

 3. Profilový obrázekJosef

  Tak oproti řemenu tam je dosti velký rozdíl ,poznal jsem tawse na vlastní zadek . Zprvu jsem si říkal to nevypadá tak strašně ,no to mne velice rychle přešlo . Po něm mne ještě čekala rákoska a můžu říct že v tu chvíli jsem se na ni těšil 🙂 .

  1. Asistentka MonikaAsistentka Monika Autor příspěvku

   Jen si to přijď vyzkoušet. 😉 Ráda ti s ním udělím výprask a uvidíš, že to není stejné jako řemen.

    1. Asistentka MonikaAsistentka Monika Autor příspěvku

     Vždyť jsi odložil svůj výprask až někdy na březen. To už tedy můžeš dříve?

     1. Profilový obrázekžák Martin.

      Než se vrátí paní Vychovatelka tak bych ten Tawse rád vyskoušel.Snad to nebude tak hrozný. A stále se neozval Davidxx–Hrdina!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *