Problémy ve škole – Letní pohádka

Letní pohádka

Na jedné pražské základní škole vypuklo zoufalství mezi pedagogy. Žáci na druhém stupni už byli tak drzí a arogantní, že nikdo nevěděl, co si s nimi počít. Nejen, že se neučili, nedělali úkoly, ale sprostota k učitelům i k sobě navzájem už nešla vydržet. Běžným školním trestům se smáli nebo je ignorovali.

Na poradě vedení školy o tom poněkolikáté všichni debatovali, opět zcela bez výsledku, až si ředitel vzpomněl, že mu kamarád vyprávěl o zážitku, kdy dobrovolně dostal výprask na zadek v jakémsi výchovném zařízení na Žižkově. Několik dnů sice nemohl sedět, ale splnil si svůj sen a vše popsal tak, že to nejde srovnat s ničím, kdy dostal na holý zadek jako dítě.

Ředitel o tom opatrně a bez podrobností řekl kolegům. Ti se mu nejdříve vysmáli: „Ty asi chceš být vyhozen a jít do basy, co? V dnešní době, kdy ti parchanti mají víc práv než my! Kromě toho pak na nás pošlou televizi, bude to na internetu, přijede inspektor, ombudsmanka a řešit to bude kdoví kdo! Proboha ne!“

Jedna učitelka ale řekla: „No, já nevím, ale léta tu nikdo nic nevymyslel a na ty spratky asi nic jiného neplatí. Já toho svého kluka pořádně seřezala vařečkou a od té doby to s ním šlo… ”

Nakonec tedy zavolali paní ředitelce VIPD na Žižkov, která po prvotním údivu, jak jsou neschopní, vyjádřila ochotu pomoci. „Vyberte pět největších sígrů z deváté třídy a příští středu v poledne ať přijdou, včas a umytí. Kdyby ne, tak nebudu přísná, ale krutá,“ řekla paní ředitelka.

Domluvený den se vybraní výrostci trousili do Řehořovy ulice a nepřipouštěli si problém. Paní ředitelka je přijala, zamkla dveře a krátce jim přísným hlasem sdělila, co je čeká. Zdůraznila, že jde o výchovné opatření, ke kterému již podepsali souhlas jejich rodiče. Asistentka pak jednoho po druhém připoutala ke kozlíku, odepnula kalhoty a stáhla trenýrky ke kolenům. Paní ředitelka už jen prohodila: „Za mnou obvykle chodí slušní lidé, dostanou přes zadek rukou, pak řemenem nebo jiným nástrojem. Vy jste jeden větší zmetek než druhý a potřebujete lekci. Každý dostane touto rákoskou třicet ran na holý zadek od nás obou, kdo bude drzý tak sto ran a za čtrnáct dnů přijde znovu!“

Každý návštěvník VIPD asi odhadne, co následovalo. Nejdříve hrůza v očích, třes celého těla, bílá barva v obličeji. Pak následoval jen zvířecí řev pubertálních výrostků, kteří nic podobného nezažili. Paní ředitelka uznala, že to vlastně byl dobrý nápad a s kolegyní si exekuci užívaly. Obě dávaly rány co největší silou, zadky nešťastníků se kroutily, každý jen zatínal půlky, ale nic platno. Jelita každému rostla jedna radost a zadnice vypadaly jako abstraktní obraz.

Po výprasku posledního výtečníka ještě všichni nazí klečeli před zrcadlem, aby mohli vzájemně porovnat, jak kdo dopadl. Paní ředitelka pak už jen provedla ukázku všech dalších nástrojů s tím, že při případném příštím nářezu by každý dostal na holou každou rákoskou ve všech polohách, které zná…

Hoši pak vyšli na ulici a dá se říci, že nic u nich nebylo jako předtím.

A tím tato letní pohádka končí.

3 komentáře u „Problémy ve škole – Letní pohádka

  1. Profilový obrázekPavel

    Jj. Výchova pubertální výrostků je zvláštní, nelehká disciplína;)
    Sám mám doma dva, resp. dvě a obcas bych je k takové paní ředitelce s chutí poslal, aby poznaly, že to jde i přísněji a tedy účinněji, než když sebdo toho pustím já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *